8 URODZINY CASA DE LA MUSICA

Casa de la Musica obchodzi w tym roku swoje 8 (!!!) urodziny!!
To lokal jedyny w swoim rodzaju, od początku należący nie tylko do najchętniej odwiedzanych klubów wrocławskich, ale rekomendują go też magazyny i portale turystyczne i lifestylowe.
To klub pełen gorących, kubańskich brzmień, praktycznie codziennie goszczący na parkiecie (na dwóch poziomach!)  miłośników salsy i latynoskich rytmów. Słynie też ze stylowych, niebanalnych wnętrz i pysznych koktajli.

Na wszystkie urodzinowe imprezy - wstęp wolny!

KONCERT KUMBIA MAĆ
6 października (czwartek), godz. 21.00

KUMBIA MAĆ to multikulturowy wulkan pozytywnej energii. Zespół założony został we Wrocławiu, a gra w nim dziesięciu muzyków, pochodzących z Chile, Hiszpanii oraz Polski. Grają w wielu stylach rytmów Kumbii z Argentyny, Kolumbii oraz Peru.

Kumbia, jako styl muzyki, powstała w rejonach wybrzeża Karaibskiego w Kolumbii z muzycznej i kulturowej fuzji tubylców oraz niewolników, którzy przybyli z Hiszpanii i Afryki w czasach kolonialnych. Ten rodzaj muzyki jest znany w całej Ameryce Łacińskiej, natomiast na dzień dzisiejszy już nie tylko tam. Kumbia stała się znana również w Hiszpanii, Niemczech oraz w innych krajach europejskich.

„SO MANY EMOTIONS, SO MANY FACES” - wernisaż wystawy zdjęć ERFANA NIKOU
7 października (piatek), godz. 17.00

Erfan Nikou - Fotograf pochodzący z Iranu, przez 9 lat mieszkający na Ukrainie, od pewnego czasu związany z Wrocławiem, od ponad roku współpracujący m.in z Casa de la Musica. Jego twórczość to bardzo osobista podróż wgłąb ludzkich emocji, które są wspólne dla ludzi pochodzących z różnych kultur. Zdjęcia  Erfana Nikou są zapisem takich właśnie ulotnych momentów, których często nie można ująć precyzyjnie w słowa, ale w sposób przejmujący można oddać na fotografii.

Wystawę będzie można oglądać w Rynku (przed Casa de la Musica) do 14 października.

WIELKA URODZINOWA FIESTA - ze specjalnym udziałem Izy i Jose Torres
8 października (sobota), godz. 20.00

Jak co roku Casa de la Musica zaprasza na wielką urodzinową imprezę w kubańskim stylu. Wspólnie z Izą i Jose Torres oraz instruktorami, tancerzami i dj-ami związanymi z Torres Art Studio będzie można bawić się przy salsowych i kubańskich rytmach przez całą noc! Będą tez animacje taneczne i obowiązkowy punkt programu, czyli wielki tort urodzinowy!!!

KOBIETY NA ZANZIBARZE - premiera najnowszej książki Doroty Katende
9 października (niedziela), o godz. 17.00

Wyjątkowe spotkanie z niezwykłą kobietą. DOROTA KATENDE to pisarka, podróżniczka, przedsiębiorca, pasjonatka Afryki, autorka bestsellera „Dom na Zanzibarze”.
W swojej najnowszej książce - „Kobiety na Zanzibarze”, Dorota Katende pisze o zwykłych i niezwykłych historiach z jej życia na Zanzibarze, tradycjach, relacjach międzyludzkich, relacjach pomiędzy mężczyzną a kobietą. Autorka od 9 lat mieszka na Zanzibarze i od 8 lat lat jest żoną Afrykańczyka, pisze też o tym, jak wygląda jej życie na styku dwóch odmiennych kultur - Europy i Afryki.

www.dorotakatende.com