Havana Cultura

Havana Cultura
Dzień kubański w Casa de la Musica!
Piątek, 14 lipca od godz. 17.00
Casa de la Musica Rynek Ratusz 11/12

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ze znakomitymi twórcami z Kuby!
W programie m.in. wybitni artyści kubańscy malujący na żywo obrazy inspirowane Havaną i animacje taneczne przygotowane przez Torres Art Studio
Gwiazdą wieczoru będzie Kumar Sublevao Beat  - w specjalnym secie wystąpią wspólnie z wokalistką Esteli Roz.

Kumar Sublevao Beat

Kumar Sublevao Beat - trio Kumara - kubańskiego producenta muzycznego i MC, który zaczynał karierę w latach 90-tych w Hawanie, w środowisku hip hopu. W swojej muzyce łączy etniczne, akustyczne i cyfrowe instrumenty, pozostając pod wpływem wielu stylów: afrojazzu, reggae, funk, elektroniki i - przede wszystkim - folkloru i tradycyjnej muzyki kubańskiej.

http://sublevao-beat.com

Nelson Ponce Sanchez - projektant, ilustrator i grafik. Jego prace były publikowane w wielu czasopismach, książkach dla dzieci, zaprojektował też tysiące plakatów. Najbardziej rozpoznawalny jest afisz do filmu „Vampiros en La Habana”, którym artysta  wpisał się już w kubańską historię designe’u. Grafika była drukowana na podkoszulkach, czapkach, i nawet umieszczona jako graffiti na jednej ze ścian stolicy Kuby.

http://havana-cultura.com/en/visual-arts/nelson-ponse

Giselle Monzon

Grafik, pochodząca z Kuby, obecnie pracująca jako wolny strzelec. Przeważnie tworzy plakaty - głównie współpracując z teatrami, twórcami sztuk wizualnych i filmów. Jej prace są wystawiane na wystawach miedzynarodowych, otrzymała też kilka prestiżowych nagród za plakaty do filmów.

https://havana-club.com/en-ww/havana-cultura/giselle-monzón

Edel Rodriguez

Kubański malarz, ilustrator i autor książek dla dzieci. Korzysta z różnorodnych materiałów, a jego prace to zarówno konceptualizm, jak i portrety czy pejzaże. Jego twórczość inspirowana jest socjalistyczną propagandą  zachodnią kulturą i reklamą, a także współczesnym miejskim życiem.

http://www.cubanartnews.org/news/edel-rodriguez-in-havana-i-always-want…

 

Zapraszamy

Rynek Ratusz 11/12
50-106 Wrocław

REZERWACJE – system EMENAGO

MASZ PYTANIE:

zadzwoń +48 661 970 337
lub napisz casa@casadelamusica.pl
(najłatwiej nas złapać po 15:00 ;)
IMPREZY ZAMKNIĘTE

Zadzwoń +48 691 735 406
eventy@casadelamusica.pl